Yeşilhisar Otobüs Bileti

Yeşilhisar Seferi Yapan Firmalar
Yeşilhisar Hakkında
Yeşilhisar Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kayseri’nin en güzel yönlerinden olan, Yeşilhisar otobüs bileti satan firmaları, Yeşilhisar otobüs bilet fiyatları, Yeşilhisar otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Kastamonu Yeşilhisar İlçesi Hakkında Bilgiler

Yeşilhisar, Kayseri´nin bir ilçesidir.

Osmanlı padişahı III. Mustafa tarafından Karaman´ın Niğde Sancağı´na bağlanan Yeşilhisar, 1858´de nahiye olarak Kayseri´ye, 1902 yılında ise İncesu ilçesine bağlı bir yerleşim yeri olmuştur. 11 Haziran 1947 tarihinde ilçe olmuştur. Uzun yıllar Develi Karahisar adıyla tanınmış olan belde daha sonra günümüzdeki adını almıştır. 

Yeşilhisar İlçesinde Gezilmesi Gereken Yerler

İlçe kültür bakımından tipik orta Anadolu kültürüne sahiptir. Mahalli geleneklerde Anadolu da görülenlerden ayrıntılar dışında farklılık göstermez. Geleneksel el sanatları, gelinlik kızların çeyiz hazırlıkları, halıcılık, özellikle Soğanlı koyun de bez bebek yapımı halkın geçim kaynağı durumuna gelmiştir.

Eskiden halk deyimi ile "ıstar" denilen tezgâhlarda hali kilim ve namazlık gibi dokumacılık yaygın iken maliyet ucuzluğu nedeniyle hazır fabrika dokumasına değinilmiş, bunun sonucu olarak da sanat değeri yüksek dokumacılıktan uzaklaşılmıştır.

İlçemiz kapadokya sınırları içerisinde olmasına, Soğanlı ve Sultan Sazlığı gibi turizmde cok etkili olabilecek bir yere sahip olmasına rağmen turizmden faydalanamamaktadır.

Yeşilhisar Otobüs Bileti alarak en kısa zamanda seyahat edip bu güzel bölgeyi görmelisiniz.

En Çok Tercih Edilen Yeşilhisar Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus