Yıldırım Otobüs Bileti

Yıldırım Seferi Yapan Firmalar
Yıldırım Hakkında

Yıldırım Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz! 

Bursa
’nın en güzel yönlerinden olan, Yıldırım otobüs bileti satan firmalarıYıldırım otobüs bilet fiyatlarıYıldırım otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Yıldırım Bursa 

Bursa’nın ikinci büyük ilçesi olan Yıldırım, ismini Osmanlı padişahlarından Yıldırım Bayezid’den almıştır. 


Yıldırım Kültürel Özellikleri 

Yıldırım’ da Marmara iklimi görülür, en çok kış aylarında ve ilkbaharda yağmur yağar. Yılda ortalama 8 – 10 gün ilçeye kar yağar. İlçede yulaf, buğday ve arpa en çok üretilen tarım ürünleridir. Bununla birlikte bakla, fasulye, şeker pancarı, biber, domates gibi sebzeler  ve ceviz, dut, şeftali, kestane, ayva gibi meyveler susam, ayçiçeği gibi endüstriyel ürünler yetiştirilmektedir. İlçenin sanayi sitesinde irili ufaklı pek çok farklı sektöre ait firma vardır.  İlçede küçükbaş hayvancılık ve bazı bölgelerde büyükbaş hayvancılık yapılır ancak tavukçuluk ve avcılık gelişmiş seviyededir. İl olarak Osmanlıya ev sahipliği yapılması dolayısı ile Yıldırım’ da bundan nasibini almıştır ve ilçede pek çok camii, türbe, hamam, köprü, çeşme, kütüphane gibi tarihi yapılar mevcuttur. İlçede Bursa Teknik Üniversite ve Orhangazi Üniversitesi bulunmaktadır. Sitemizden temin ettiğiniz
Yıldırım otobüs bileti ile ilçenin tarihi güzelliklerini keşfedebilirsiniz. 


Yıldırım’a nasıl gidilir?  

İlçeye ulaşım konusunda herhangi bir sıkıntı yaşanmamaktadır. Ulaşım metro, dolmuş ve otobüsler ile kolaylıkla sağlanabiliyor.

 

En Çok Tercih Edilen Yıldırım Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus