Yüksekova Otobüs Bileti

Yüksekova Seferi Yapan Firmalar
Yüksekova Hakkında

Yüksekova Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Hakkari’nin en güzel yönlerinden olan, Yüksekova otobüs bileti satan firmaları, Yüksekova otobüs bilet fiyatları, Yüksekova otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.  

Hakkari Yüksekova

Yüksekova Hakâri’nin sınıra uzanan en önemli ilçelerinden biridir. Günümüzde maalesef terör olaylarıyla gündeme gelse de eski tarihi ile merak uyandırmakta ve ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. Bu güzel bölgenin terör olaylarından arındırılması dâhilinde oldukça yüksek turizm imkânı bulunmaktadır.

Tarihi bir Kent olan Yüksekova´nın geçmişi M.Ö.7000 yıllarına kadar dayandığı kesin olarak bilinmektedir. Geverok vadisinde kayalara kazılmış binden fazla resim bulunmuştur. Bu resimler yapısal özellikleri nedeniyle neolotik dönemle bilinmektedir. M.Ö.1000´ de ise yörede URARTU uygarlığı yaşanmıştır. Bu uygarlığın en kalıcı izleri ise İlçe sınırları içindeki çok bilinen ORDU yoludur. Bu yol, Urartu krallığının Van Gölü kıyısındaki merkezi Tuşba´dan (Van) itibaren Cilo Dağlarına değin uzanmaktadır.

 Kelyaşin ve Topuzava anıtları içerisinde Urartu dili ile yazılmış anıtlar vardır ki; Bu uygarlıkla en doğrudan bilgiler bu anıtlardan elde edilmiştir. 1.Dünya savaşında Ruslar Yüksekova´yı istila etmişlerdir. 19.Yüzyılda Van bölgesine bağlı Hakkari ilinin ilçesi olan Yüksekova 1936´ da ilçe konumuna getirilmiştir. İlçe bölgesinin eski adı Dize´ dir. Yüksekova Otobüs Bileti alarak en kısa zamanda ziyaret etmek isteyebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Yüksekova Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus