Yumurtalık Otobüs Bileti

Yumurtalık Seferi Yapan Firmalar
Yumurtalık Hakkında

Yumurtalık Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Adana’nın en güzel yönlerinden olan, Yumurtalık otobüs bileti satan firmalarıYumurtalık otobüs bilet fiyatlarıYumurtalık otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Adana’nın bir ilçesi olan Yumurtalık, denize kıyısı olan bir yerdir. Eski ismi Ayas’tır ancak ismi Türkçeleştirildikten sonra Yumurtalık olarak değişmiştir, yine de halk arasında halen Ayas denmeye devam edilmektedir. Denize de kıyısı olması sebebiyle konum itibariyle zaten önemli bir yerde olan Yumurtalık ilçesinin, Kerkük – Yumurtalık boru hattı ile beraber itibarının iyice arttığını söylemek doğru olacaktır. Şu an 18.500 civarında nüfusu bulunan ilçenin bulunduğu konum sebebiyle popülasyonunun artmaya devam ettiği söylenebilir. 

Yumurtalık’a Nasıl Gidilir?

Adana il merkezine 80 kilometre uzaklıkta bulunan Yumurtalık ilçesine E90 karayolu üzerinden ulaşmak oldukça kolaydır. Ayrıca komşu ilçesi olan Ceyhan’a yalnızca 30 kilometre uzaklığındadır. Bu ilçeye gitmek için Yumurtalık otobüs bileti almanız ve akabinde keşfe dalmanız mümkündür. 

Yumurtalık’ta Gezilecek Yerler

Yumurtalık ilçesine geldiğiniz zaman görmeniz gereken ilk yerlerden biri tarihi Ayas Kalesi olmalıdır. Bunun dışında yine tarihi yapısıyla dikkat çeken Süleyman Kulesi de gezip görülmeye değerdir. Denize kıyısı olması sebebiyle sahip olduğu muhteşem kumsalları ile deniz tatili ihtiyacınızı da karşılayacak niteliktedir.

En Çok Tercih Edilen Yumurtalık Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus