Yüreğir Otobüs Bileti

Yüreğir Seferi Yapan Firmalar
Yüreğir Hakkında

Yüreğir Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Adana’nın en güzel yönlerinden olan, Yüreğir otobüs bileti satan firmalarıYüreğir otobüs bilet fiyatlarıYüreğir otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Yüreğir, Adana’nın merkez ilçelerden birisidir. Seyhan ilçesine komşu olan Yüreğir, burayla Seyhan nehri ile ayrılır. Yüreğir ilçesinin, ismini Türk Oğuz boyundan olan Yüreğir kavminin buraya yerleşmesi sonucunda aldığı düşünülmektedir ve yaklaşık olarak 13. yüzyıldan beri bu isimle anılmaktadır. 419.011 nüfusu bulunan Yüreğir ilçesi, hem turizmden de kaynaklı olarak iş imkanlarının fazla olması hem de altyapı ve üstyapı olanaklarının gelişkinliği sebebiyle göç almaya oldukça müsait bir yerdir. 

Yüreğir’e Nasıl Gidilir?

Adana’nın merkez ilçesi olması sebebiyle buraya ulaşım hem Adana’nın diğer ilçelerinden em de şehir dışından oldukça kolaydır. Ayrıca Torosların eteğinde bulunan ilçe, eskiden de olduğu gibi halen geçiş güzergahı üzerinde bulunur. Bu sebeplerle Yüreğir otobüs bileti almanız burayı ziyaret etmeniz için yeterlidir. 

Yüreğir’de Gezilecek Yerler

Eski bir ilçe olan Yüreğir, birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır bu sebeple buraya geldiğinize birçok eski köprü, höyük ya da hamamla karşılaşmanız mümkündür. Bunun dışında buraya geldiğinizde yer mozaikleri ve su kemerlerini de görmeniz beklenir. Bu eserler Hitit, Roma, Selçuklu, Osmanlı dönemlerine aittir.

En Çok Tercih Edilen Yüreğir Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus