Yusufeli Otobüs Bileti

Yusufeli Seferi Yapan Firmalar
Yusufeli Hakkında

Yusufeli Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Artvin’in en güzel yönlerinden olan, Yusufeli otobüs bileti satan firmalarıYusufeli otobüs bilet fiyatlarıYusufeli otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Yusufeli, Artvin

Yusufeli, Artvin’e bağlı ve Artvin ilinin merkezine de sınırı olan bir ilçedir. Aynı zamanda Erzurum’un ilçeleri olan Olur ve Oltu’yla da komşu olan ilçe, bu ilçelere de hem coğrafi hem de kültürel bakımdan yakındır. Çoruh nehrinin birleştiği noktada kurulu olan ilçenin nüfusu da 20.000 kadardır. Yusufeli bünyesinde Türkiye’nin en bilinen dağlarından biri olan Kaçlar Dağını da barındırır. Kaçkar dağı yaklaşık 4000 metre yüksekliğindedir. Bu dağ üzerinde yalnızca buraya has bazı özet bitkiler yetişmektedir. 

Yusufeli´ne Nasıl Gidilir?

Yusufeli ilçesi Artvin’in merkezine 80 kilometre mesafededir. Ayrıca Erzurum’un hem merkezine hem ilçelerine de yakındır. Erzurum’dan Yusufeli ilçesine varmak için yalnızca 140 kilometre yol gitmek gerekir. Bu sebeple bu ilçeye ulaşım kolaylıkla sağlanabilir. Yalnızca Yusufeli otobüs bileti satın almanız yeterlidir.

İlçe engebeli bir araziye kurulmuştur. Bu da ilçeyi ekonomik anlamda olumsuz bir şekilde etkilemiştir. Ekonominin canlı olmaması burada yaşayanların Avrupa’ya göç etmesine sebep olmuştur. Burada en çok Kıpçak Türkleri yaşamaktadır. Kıpçak Türkleri hem kendi kültürlerini muhafaza etmeyi başarmış hem de Karadeniz kültürünü yaşamış, bu ikisini harmanlamışlardır. 

En Çok Tercih Edilen Yusufeli Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus