Zara Otobüs Bileti

Zara Seferi Yapan Firmalar
Zara Hakkında

Zara Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Sivas’ın en güzel yönlerinden olan, Zara otobüs bileti satan firmaları, Zara otobüs bilet fiyatları, Zara otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Sivas
, Zara

Sivas’ın orta kesimlerinde bulunan ilçe, kuzeyinde Koyulhisar,  güneyinde Divriği ve Kangal, batısında Hafik ve doğusunda İmranlı ve Suşehri ilçeleri ile komşudur. Kösedağ Savaşı’nın olduğu yer olan Zara ilçesi, Neolitik Dönemden beri yerleşim olarak kullanılmaktadır. Yapılan kazı çalışmalarında bölgede tarih öncesi döneme ait çok sayıda tarihi eser ve eşya bulunmuştur. Buradan çıkan eserler çeşitli müzelerde sergilenmektedir. Siz de tarihi yüzyıllar öncesine dayanan bu ilçeyi ziyaret etmek istiyorsanız Zara otobüs bileti almanız yeterli. 

Zara’da Gezilecek Yerler

İlçe içinden geçen akarsuları, çevresinden bulunan çok sayıda gölleri, yaylaları ve etrafındaki dağlarla ünlüdür. Bu doğal görüntüyü görmek isteyenler bu ilçeye sürekli olarak doğa gezileri düzenlemektedir. En önemli gölü olan Tödürge Gölü ayı zamanda Sivas’ın en büyük gölüdür. Bu gölde yayın ve gümüş balığı bol bulunmaktadır. Amatör ve profesyonel balıkçıların uğrak yeridir.

İlçenin en yüksek dağı ise 2815 metre ile Kösedağ’dır. Bölgede aynı zamanda yaylacılık kültürü devam ettirilmektedir. Zara’nın bütün bu doğal güzelliklerini yerinde görmenizi tavsiye ederiz.

En Çok Tercih Edilen Zara Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus